Zbulo ndersa krijon - Bota perreth Shiko më të madhe

Zbulo ndersa krijon - Bota perreth

Grup autorësh A-005178

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër bazohet në metodën Montesori, që është e famshme në mbarë botën. Kjo qasje edukative ka dhënë rezultate, duke i ndihmuar fëmijët të kenë besim te vetja, të krijojnë dhe të jenë të pavarur.

Më shumë detaje

98 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
Fletët24
ISBN9789928240835

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në kontekstin argëtues e pedagogjik, ky libër është një minierë e vërtetë veprimtarish gazmore dhe lojërash ngacmuese. Me anë të lojërave interesante e edukuese, si edhe me anë të eksperimenteve që bëjnë në shtëpi, fëmijët e moshës 5-7 vjeç arrijnë të mësojnë duke krijuar me duart e tyre.

Libri ka edhe një sërë NGJITËSESH të këndshme, që fëmija i përdor për të përmbushur veprimtaritë e librit.

Ky libër e ndihmon fëmijën të ndërgjegjësohet për botën që e rrethon dhe e shoqëron që ta zbulojë atë. Po ashtu, i zgjon kureshtjen, i zhvillon aftësitë dhe i nxit krijimtarinë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët24
ISBN9789928240835
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha3 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë