Cmim i reduktuar! Hakmarrja e Kazanovës Shiko më të madhe

Hakmarrja e Kazanoves

Mira Meksi BO0280

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mira Meksi vazhdon ta mbajë të mbërthyer lexuesin në magjinë e novelave dhe tregimeve të saj në librin e ri “Hakmarrja e Kazanovës”.

Më shumë detaje

108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928261328

810 Lekë

-10%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ekspeditë historianësh të lashtësisë përndjekin misterin më të madh të jetës së Kazanovës, princit venecian të joshjes dhe njërit nga shkrimtarët më të mëdhenj të Rilindjes europiane. Zbulimi i tij trondit jo vetëm biografët e Kazanovës, por mbarë njerëzimin. Një tragjedi e padëgjuar pason...

Kujtimi i ardhur befas nga fëmijëria zbulon një dashuri të pathënë dhe një krim të vjetër pasioni.

E fshehta e dashurisë së përjetshme ndodhet në Malin e shpirtrave në një qytet legjendash në Spanjë

Deri ku shkon lidhja që krijohet mes shkrimtarit të madh dhe lexuesit të tij?

Mikja e zemrës kthehet nga vdekja për të shprehur një mirënjohje vrastare.

Në ujërat e pasqyrave të moçme veneciane me cipë mërkuri vallëzohet flamenko me taka metalike.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe208
ISBN9789928261328
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë