Nje koke del nga muri

Henri Michaux ODE0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Michaux shkruan atë që i ndodh në kokë. Ai ishte poet dhe piktor. Në të dy artet ai kërkoi hulumtimin dhe zbulimin e botës së tij të brendshme. Asgjë që ndodhet jashtë kësaj bote nuk i intereson Michaux–së.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Odeon
ISBN9789992786418
Viti i botimit2004

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Sonda e vështrimit të tij kridhet në brendësi të vetvetes, në ato skuta të panjohura e të errëta ku gjendet zanafilla e mendimeve, ëndrrave, imazheve, ndjesive... Të rrallë janë shkrimtarët që i kanë kushtuar vëmendje kaq të madhe lëvizjeve më të imta të jetës së brendshme.

Për një kohë të gjatë i pakuptuar dhe i pavlerësuar siç duhej për shkak të vetë origjinalitetit të tij, ai konsiderohet sot si njëri nga shkrimtarët më të mëdhenj francezë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages144
ISBN9789992786418
Shtëpia botueseOdeon
Viti i botimit2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAlket Çani