Geraldina e shqiptarëve. Biografi e autorizuar Shiko më të madhe

Geraldina e shqiptareve. Biografi e autorizuar

Gwen Robyns UE0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kujtimet në këtë libër janë të rrëfyera nga goja e mbretëreshës për ta sjellë biografinë - afërmendsh të autorizuar - pasi shkrimtarja ka kaluar orë e orë bisedash për të risjellë të freskëta, të paprekura nga koha, ditarin e "pashkruar" të Mbretëreshës. Ky libër është ndoshta përmbushja e dorëshkrimit të papërfunduar, të nisur nga vetë mbretëresha. Në të gjenden të pasqyruara edhe copëza nga letrat që mbretëresha i shkruante nga Tirana dhe Egjipti, mëndeshës së saj, baroneshës Ruling dhe dokumente të tjera

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789995639730

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe242
ISBN9789995639730
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë