Libra per te nxitur potencialet brenda jush

Brian Tracy, Daniel H. Pink A-000517

New product

Përshkrim i shkurtër

Librat “Arritje maksimale” dhe “Drive” vijne ne nje set per te nxitur pasionin brenda jush, per te shpalosur vetveten dhe per te kapur majat ne fushen qe punoni. Brian Tracy dhe Daniel H. Pink jane dy prej mendjeve me te spikatura, dy trajnere te jashtezakonshem dhe dy njohes te shkelqyer te natyres njerezore dhe aftesive te tyre. Per kete arsye keto libra vijne ne nje set

More details

1001 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“Arritje maksimale” nga Brian Tracy

Ky eshte libri me i mire i Brian Tracy, ku autori ka permbledhur pervojen ne me shume se 4 dekada ne trajnimin e mijera njerezve dhe gjithcka eshte ne permbledhur ne nje botim me keshilla qe synojne per te nxjerre me te miren brenda jush dhe per te arritur rezultate maksimale ne jete dhe ne drejtimin e sipermarrjeve tuaja.

 

“Drive” nga Daniel H. Pink

Libri më i shitur i New York Times që u ofron lexuesve një mënyrë të re të menduari për motivimin duke hedhur poshtë paradigmat.

Shumica e njerëzve besojnë se mënyra më e mirë për të motivuar është shpërblimi me para – qasja e llojit “shpërblim dhe ndëshkim”. Ky është një gabim, thotë Daniel H. Pink (autor i librit Të Shesësh  është njerëzore: E vërteta befasuese për motivimin e të tjerëve). Në këtë libër të ri provokues dhe bindës, ai pohon se sekreti i performancës së lartë dhe kënaqësisë në punë, në shkollë dhe në shtëpi - është nevoja thellësisht njerëzore për të drejtuar jetën tonë, për të mësuar dhe për të krijuar gjëra të reja, për t’u bërë më të mirë dhe për ta bërë botën më të mirë.

 Mbështetur në katër dekada kërkimesh shkencore për motivimin njerëzor, Pink-u zbulon mospërputhjen midis asaj që di shkenca dhe asaj që bën biznesi - dhe mënyrës se si kjo ndikon në çdo aspekt të jetës. Ai analizon tre elementë të motivimit të vërtetë - autonominë, perfeksionimin  dhe qëllimin - dhe ofron zgjidhje inteligjente dhe befasuese për t’i vënë ato në praktikë në një libër unik që do të ndryshojë mënyrën se si mendojmë dhe jetojmë.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë