Magjia universale View larger

Magjia universale

Antonio Babliku BDI0253

New product

Përshkrim i shkurtër

Qyteza e Lejkvillit është ndërtuar mbi mistere dhe të fshehta, groposur në tokë dhe mbytur në liqen.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Viti i botimit2017

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Jashtë ka shpërthyer grindja e ashpër mes së Mirës dhe së Keqes. Të gjendur në një luftë shumë më të madhe se ata vetë, Robert dhe Serena Flejholmi, motër e vëlla, duhet të përballen me problemet e tyre personale, ndërkohë që u duhet të jenë edhe heronj, ashtu siç e ka parathënë profecia e lashtë. Por Roberti dhe Serena nuk janë të vetmit me fuqi magjike në qytezën e këndshme, jo... Shtriga druide, vampirë, zana dhe krijesa të tjera magjike, kanë gjetur strehë aty.
Ndërsa një tokë pret të shpëtohet dhe një mbretëri pret të rikthehet në lavdinë e dikurshme, hije të panumërta vërsulen drejt Lejkvillit, drejt Robertit, Serenës dhe miqve të tyre. Klane shtrigash ndahen, grupe vampirësh bëhen gati të mbretërojnë, ndërsa një tjetër betejë në Luftën e pafundme është në kulmin e saj.
Përtej magjisë, njerëzit në Lejkvill janë më se të thjeshtë - dhe njëkohësisht tejet të ndërlikuar. Ata bien në dashuri, zhgënjehen, ngazëllehen, e kanë të vështirë të pranojnë se kush janë dhe, mbi të gjitha, rriten...
Të gjitha këto në një roman magjik.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages271
Shtëpia botueseDituria
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanFantashkencë
I ri1