I ri Cmim i reduktuar! Magjia universale Shiko më të madhe

Magjia universale

Antonio Babliku BDI0253

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Qyteza e Lejkvillit është ndërtuar mbi mistere dhe të fshehta, groposur në tokë dhe mbytur në liqen.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët271

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jashtë ka shpërthyer grindja e ashpër mes së Mirës dhe së Keqes. Të gjendur në një luftë shumë më të madhe se ata vetë, Robert dhe Serena Flejholmi, motër e vëlla, duhet të përballen me problemet e tyre personale, ndërkohë që u duhet të jenë edhe heronj, ashtu siç e ka parathënë profecia e lashtë. Por Roberti dhe Serena nuk janë të vetmit me fuqi magjike në qytezën e këndshme, jo... Shtriga druide, vampirë, zana dhe krijesa të tjera magjike, kanë gjetur strehë aty.
Ndërsa një tokë pret të shpëtohet dhe një mbretëri pret të rikthehet në lavdinë e dikurshme, hije të panumërta vërsulen drejt Lejkvillit, drejt Robertit, Serenës dhe miqve të tyre. Klane shtrigash ndahen, grupe vampirësh bëhen gati të mbretërojnë, ndërsa një tjetër betejë në Luftën e pafundme është në kulmin e saj.
Përtej magjisë, njerëzit në Lejkvill janë më se të thjeshtë - dhe njëkohësisht tejet të ndërlikuar. Ata bien në dashuri, zhgënjehen, ngazëllehen, e kanë të vështirë të pranojnë se kush janë dhe, mbi të gjitha, rriten...
Të gjitha këto në një roman magjik.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët271
Titulli origjinalDituria
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanFantashkencë