Ut Heri dicebamus - sic thonim dje

At Zef Pllumi FRA0079

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë botim do të gjeni shkrime të bëra në revista të ndryshme pas viteve '90 nga franceskani i madh shqiptar, At Zef Pllumi. Pena e tij shquhet për stil të rrallë, antikonformizëm dhe urtësi në analizimin e fenomeneve të ndryshme shoqërore në Shqipërinë e tranzicionit

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789985697167
Viti i botimit2002

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages172
ISBN9789985697167
Viti i botimit2002
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç