Ajo vjen nga Lindja View larger

Ajo vjen nga Lindja

Blerina Rogova Gaxha A-006208

New product

Përshkrim i shkurtër

Poezi mendimtare, që tregon pjekjen dhe kapërcimin përtej shkrimit poetik. Delli poetik megjithëse i pranishëm edhe në librat e mëparshëm, tashmë del në veçantinë e tij.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632256

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbledhja me poezi “Ajo vjen nga Lindja” e autores Blerina Rogova Gaxha vjen si vëllimi i tretë poetik i saj, ndërsa si libri i katërt.

E vlerësuar lart nga lexuesit dhe kritika për poezinë e saj të dy vëllimeve të para, vëllimi poetik “Ajo vjen nga Lindja” arrin në pjekurinë e vargut që shquhet për subjektivitet dhe emocion të madh. Ajo flet me poezinë për jetën dhe me jetën për poezinë.

Ajo është një letërsi e shpirtit, vetëm e moralit të shpirtit, pa kurrfarë cenzure e autocenzure, esencë ka shpirtëroren.

Poezitë kanë një vijë narrative që herë shtrihet hollë në poezi, e herë shtrihet trashë brenda tyre.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages80
ISBN9789951632256
Published year2016
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë