Ajo vjen nga Lindja Shiko më të madhe

Ajo vjen nga Lindja

Blerina Rogova Gaxha A-006208

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poezi mendimtare, që tregon pjekjen dhe kapërcimin përtej shkrimit poetik. Delli poetik megjithëse i pranishëm edhe në librat e mëparshëm, tashmë del në veçantinë e tij.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632256

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbledhja me poezi “Ajo vjen nga Lindja” e autores Blerina Rogova Gaxha vjen si vëllimi i tretë poetik i saj, ndërsa si libri i katërt.

E vlerësuar lart nga lexuesit dhe kritika për poezinë e saj të dy vëllimeve të para, vëllimi poetik “Ajo vjen nga Lindja” arrin në pjekurinë e vargut që shquhet për subjektivitet dhe emocion të madh. Ajo flet me poezinë për jetën dhe me jetën për poezinë.

Ajo është një letërsi e shpirtit, vetëm e moralit të shpirtit, pa kurrfarë cenzure e autocenzure, esencë ka shpirtëroren.

Poezitë kanë një vijë narrative që herë shtrihet hollë në poezi, e herë shtrihet trashë brenda tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe80
ISBN9789951632256
Viti i Botimit2016
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë