Manual i Luftëtarit të Dritës View larger

Manual i Luftetarit te Drites

Paulo Coelho TO0242

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër të shkurtër, të thjeshtë dhe të çmuar, do të gjeni sintezën e filozofisë humaniste të Paulo Coehlo-s: një mesazh besimi dhe jete që ka prekur zemrën e miliona lexuesve në të gjithë botën.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992719680

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Luftëtarët e Dritës njihen me shikim të parë. Ata jetojnë midis nesh dhe janë pjesë e botës.

Shpesh, ata mendojnë që jeta e tyre s'ka kuptim, por nuk rreshtin kurrë së kërkuari atë. Ata nuk janë pasivë dhe as fatalistë. Ata zotërojnë artin e goditjes, por, dhe atë të faljes. Ata janë robër të ëndrrës së tyre por të lirë në hapat që hedhin. Luftëtarët e dritës dinë të vendosin një baraspeshë midis vetmisë dhe varësisë.

Për këtë arsye ata janë luftëtarët e dritës.

Data sheet

pages160
ISBN9789992719680
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13x20
PërkthyesiViktor Bakillari
RomanAutobiografik