Reduced price! Arti i luftes – Ombra View larger

Arti i luftes – Ombra

Sun Tzu A-005497

New product

Përshkrim i shkurtër

Arti i luftës i gjeneralit Sun Tzu, është një traktat i lashtë ushtarak kinez që daton nga afërsisht në shekullin e V-të para Krishtit. Vepra, e cila i atribuohet këtij strategu të lashtë ushtarak, është e përbërë nga 13 kapituj. Çdo kapitull i kushtohet një aspekti të veçantë të luftës, rregullave, strategjive dhe taktikave ushtarake, dhe si duhet të zbatohen ato. Ky material konsiderohet si një nga tekstet më të rëndësishme të artit luftarak.

309 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062598

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages85
ISBN9789928062598
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSulejman Hafizi
I ri1