Jeta e fshehte e shkrimtareve View larger

Jeta e fshehte e shkrimtareve

Guillaume Musso A-005346

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje tjeter roman bestseller i Guillaume Musso, autori me i shitur ne France ne kete periudhe, vjen para lexuesve shqiptare: Një lexim i paharruar, një rebus letrar tërheqës që shfaqet djallëzor kur autori vendos aty pjesën e tij të fundit.

More details

48 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928003928

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të gjithë kanë tre jetë: një jetë private, një jetë publike dhe një jetë të fshehtë...

Gabriel García Márquez

Në vitin 1999, pasi kishte botuar tre romane të shndërruara në kult, shkrimtari i njohur Natan Fawles njoftoi se nuk do të shkruajë më dhe tërhiqet në Bomont, një ishull i egër dhe sublim në brigjet e Mesdheut.

Vjeshtë 2018, Fawles nuk ka dhënë asnjë intervistë të vetme për njëzet vjet.

Ndërsa romanet e tij vazhdojnë të rrëmbejnë lexuesit, Matilda Monej, një gazetare e re zvicerane, mbërrin në ishull, tepër e vendosur për të zbuluar sekretin e tij.

Të njëjtën ditë, trupi i një gruaje zbulohet në një plazh dhe ishulli mbyllet nga autoritetet. Pastaj fillon një përballje e rrezikshme midis Matildës dhe Natanit, ku përplasen të vërteta të fshehura dhe gënjeshtra të pranuara, ku preken rrëshqanthi dashuria dhe frika...

REVIEW

"Ndërtuar me mjeshtëri! Asnjëherë Guillaume Musso nuk i ka rrëmuar karakteret e tij kaq mirë, nuk u ka dhënë atyre kaq thellësi psikologjike."

Bernard Lehut - RTL

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages316
ISBN9789928003928
Shtëpia botueseLa vie secrète des écrivains
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNonda Varfi
RomanMister&Thriller
I ri1