Manifesti kapitalist View larger

Manifesti kapitalist

Robert Kiyosaki LG0345

New product

Përshkrim i shkurtër

“Manifesti kapitalist” eshte libri me polemizues i mentorit me te spikatur te financave personale dhe investimeve sot ne bote, Robert Kiyosaki, ku shpjegon ne menyre te detajuar nevojen per tu edukuar per menyren sesi funksionon paraja, tregjet dhe sesi rritet pasuria dhe mireqenia ne nje bote qe ndryshon vazhdimisht.

More details

11094 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

1 490 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 other products in the same category:

More info

"Une shkrova librin "Babai pasur - Babai i varfër"-dhe të gjithë librat e tjerë të serisë Babai i pasur - si përgjigje ndaj pyetjes: çfarë na mësoi shkolla për paratë? Që të gjithë ne e di përgjigjen: nuk na mësoi shumë.

Në fakt, pjesa më e madhe e asaj që na mësohet në shkollë është e vjetëruar, nuk na shërben në jetë dhe thjesht nuk është e dobishme.

Për shembull, na kanë mësuar "kurse para". Pse të kursejmë para kur qeveritë po shtypin triliona para të rreme?"

"Unë mbarova shkollën ushtarake dhe pilotova helikopterë për marinsat e SHBA-së Vietnam. E kam luftuar komunizmin për pjesën më të madhe të jetës sime.

Siç paralajmëronte Nikita Hrushovi, ne po shohim që parimet e librit "Manifesti komunist" i Karl Marksit mësohen sot në shkollat tona. Problemi është se, pa edukim të vërtetë financiar, mësuesi babai im i varfër nuk janë të vetëdijshëm se po u mësojnë brezave të ri idetë marksiste."

"Në vitin 1997 shkrova librin "Babai i pasur - Babai i varfër" dhe në vitin 2021 shkrova "Manifesti kapitalist". Unë shkruaj në mënyrë që t'i luftojmë idealet komuniste që mësohen në shkollat tona përmes mësimit të kapitalizmin në shtëpitë tona."

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages456
RedaktoriElona Zeraliu
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti
I ri1