Reduced price! Psikologjia e parase View larger

Psikologjia e parase

Morgan Housel A-007438

New product

Përshkrim i shkurtër

Në Psikologjia e Parasë, autori fitues i disa çmimeve Morgan Housel ndan 19 tregime të shkurtra që eksplorojnë mënyrat e çuditshme që njerëzit mendojnë për paratë dhe ju mëson se si të kuptoni më mirë një nga gjërat më të rëndësishme të jetës.

More details

14 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265494

770 Lekë

-23%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 other products in the same category:

More info

Të bësh mirë me paratë nuk ka të bëjë domosdoshmërisht me atë që di. Ka të bëjë me mënyrën se si silleni. Dhe sjellja është e vështirë për t'u mësuar; madje, edhe për njerëzit vërtet të zgjuar.

Paratë - investimi, financat personale dhe vendimet e biznesit - zakonisht mësohen si një fushë; bazuar në matematikë, ku të dhënat dhe formulat na tregojnë saktësisht se çfarë të bëjmë.

Por në botën reale njerëzit nuk marrin vendime financiare me llogari. Ata i bëjnë ato në tryezën e darkës ose në një dhomë takimesh, ku historia personale, pamja juaj unike e botës, egoja, krenaria, marketingu dhe stimujt e çuditshëm janë të përziera së bashku.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
ISBN9789928265494
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1