I ri Cmim i reduktuar! Manifesti kapitalist Shiko më të madhe

Manifesti kapitalist

Robert Kiyosaki LG0345

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Manifesti kapitalist” eshte libri me polemizues i mentorit me te spikatur te financave personale dhe investimeve sot ne bote, Robert Kiyosaki, ku shpjegon ne menyre te detajuar nevojen per tu edukuar per menyren sesi funksionon paraja, tregjet dhe sesi rritet pasuria dhe mireqenia ne nje bote qe ndryshon vazhdimisht.

Më shumë detaje

11093 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

1 371 Lekë

-8%

1 490 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Une shkrova librin "Babai pasur - Babai i varfër"-dhe të gjithë librat e tjerë të serisë Babai i pasur - si përgjigje ndaj pyetjes: çfarë na mësoi shkolla për paratë? Që të gjithë ne e di përgjigjen: nuk na mësoi shumë.

Në fakt, pjesa më e madhe e asaj që na mësohet në shkollë është e vjetëruar, nuk na shërben në jetë dhe thjesht nuk është e dobishme.

Për shembull, na kanë mësuar "kurse para". Pse të kursejmë para kur qeveritë po shtypin triliona para të rreme?"

"Unë mbarova shkollën ushtarake dhe pilotova helikopterë për marinsat e SHBA-së Vietnam. E kam luftuar komunizmin për pjesën më të madhe të jetës sime.

Siç paralajmëronte Nikita Hrushovi, ne po shohim që parimet e librit "Manifesti komunist" i Karl Marksit mësohen sot në shkollat tona. Problemi është se, pa edukim të vërtetë financiar, mësuesi babai im i varfër nuk janë të vetëdijshëm se po u mësojnë brezave të ri idetë marksiste."

"Në vitin 1997 shkrova librin "Babai i pasur - Babai i varfër" dhe në vitin 2021 shkrova "Manifesti kapitalist". Unë shkruaj në mënyrë që t'i luftojmë idealet komuniste që mësohen në shkollat tona përmes mësimit të kapitalizmin në shtëpitë tona."

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe456
RedaktoriElona Zeraliu
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti