I ri Cmim i reduktuar! Pse iku qenushi Shiko më të madhe

Pse iku qenushi

Gaqo Bushaka A-004052

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gaqo Bushaka, shkrimtari i dashur për fëmijë, vjen sërish me këtë përmbledhje me vjersha për më të vegjlit.

Më shumë detaje

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928233981

375 Lekë

-25%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Me një gjuhë të përshtatshme për ta, tematikat e lvëvruara shkojnë që nga fabulat me kafshë, te vjershat edukative, të gjitha të para nën optikën e zbavitjes.

Me ilustrime nga Elidor Kruja, shfletimi i librit bëhet dhe më i këndshëm e më argëtues për të gjithë fëmijët.

Fragmente nga libri

ZOGU I VOGËL

Eja, zog i vogël,

tani që than acari,

tek unë do të jesh ngrohtë

gjersa të vijë behari.

Eja, o zog i vogël,

të rrimë tok të dy,

unë dhe çokollatën

do ta ndaj me ty!

Eja, o zog i vogël,

se miqtë si ti i dua,

që gaz e trishtim

t’i ndajnë me mua.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe54
ISBN9789928233981
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë