Zero ne Nje

Peter Thiel A-000576

New product

Përshkrim i shkurtër

“Zero te Një” është guida e plotë, e zgjuar e çdo njeriu që do të ndërtojë një biznes në ditët tona, sepse Peter Thiel është mjeshtri i kryemjeshtrave dhe mendjeve më të suksesshme të sipërmarrjes. I shpallur si një nga librat më të lexuar dhe më me vlerë, është fat që ky tekst vjen në kohë rekord nga Pema në gjuhën shqipe për lexuesit e Shqipërisë dhe Kosovës

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721127

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër nuk rekomandohet vetëm nga Bukinist.al për lexuesit apo ata që duan të arrijnë suksese në sipërmarrjet e tyre:

Ja pse e sugjeron revista Forbies, linku 

John Tamny e konsideron një libër spektakolar mbi ekonominë. Artikulli i Forbes te linku

“Zero në Një është libri Nr. 1 për Start-up-et sipas Angelkings

http://www.angelkings.com/top-startup-books/

Ja sesi e ka rankuar edhe faqja: Goodreads

http://www.goodreads.com/book/show/18050143-zero-to-one

Po ashtu, edhe rankimi në Amazon

https://www.amazon.com/Zero-One-Notes-Startups-Future/dp/0804139296

Quora Review

https://www.quora.com/What-is-your-review-of-Zero-to-One-2014-book

Ky libër ka vlerë edhe për mjedisin e sipërmarrjes shqiptare. ja se çfarë thotë Valer Pinderi, administrator i NetTrade Albania për vlerat e këtij libri: Shko te Blogu i Bukinist. te linku: http://blog.bukinist.al/index.php/2016/10/13/pinderi-nese-po-nis-nje-biznes-te-ri-te-rekomandoj-zero-te-nje/

Thanë për librin

Natyrisht se eshte me e lehte te kopjohet nje model sesa te krijohet dicka e re. Kur bejme dicka qe tashme dime si ta bejme, kjo e con boten nga 1 ne n, duke shtuar me shume te dickaje qe eshte e njohur. Por cdo here qe krijojme dicka te re, ne kalojme nga 0 ne 1. Veprimi I krijimit eshte I vecante, sic eshte edhe moment I krijimit, dhe rezultati eshte dicka e re dhe e pazakonte. Ky liber eshte se si vte arrijme atje.

The New York Times

“Kur nje rrezikues shkruan nje liber, lexoje. Ne rastin e Peter Thiel, lexoje dy here. Ose, per te qene i sigurt, tri here. Eshte klasik.”

Nassim Nicholas Taleb, autor i “Mjellma e Zezë”

Ky liber paraqet ide teresisht te reja dhe perseritese ne krijimin e vleres ne bote.”

Marck Zuckerberg, CEO i Facebook.com

“Peter Thiel ka ndertuar kompani te shumta depertuese, dhe Zero te Nje tregon se si.”

Elon Musk,CEO i “SpaceX” dhe “Tesla”

Video prezantuese e librit Zero në Një

Data sheet

pages2012
ISBN9789951721127
Shtëpia botuesePEMA
Published year2016
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJehona Xhaferi