Maksim Gorki

Spiro Mehilli A-007627

New product

Përshkrim i shkurtër

Spiro Mehilli sjell nje biografi te plote te jetes dhe krijimtarit se Maksim Gorkit, duke iu referuar te dhenave dhe studimeve qe jane bere ne Bashkimin Sovjetik. Nje ndalese me interes eshte edhe roli i tij ne krijimin e realizmit socialist.

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ADA
ISBN9789928204875

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928204875
RedaktoriVELI HODAJ
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë