Shpresa te medha Shiko më të madhe

Shpresa te medha

Çarls Dikens BDR060

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Shpresa të mëdha, shpalos të njëjtën freski dhe vetvetishmëri të asaj që cilësohet si kryevepra e shkrimtarit të madh anglez, David Koperfildi, shkruar dhjetë vjet më parë. Në këtë botim vjen i përshtatur për fëmijë nga Monica Kulling.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994399543

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Studimi i zhvillimit të personalitetit, kjo është vepra e Dikensit, në të cilën dallohet një thellim psikologjik i tillë që, bashkë me mjeshtërinë shprehëse të zgjedhur të autorit, na lejon të shijojmë gjer në faqen e fundit të librit një rrëfenjë të pasur me ngjarje dhe gjendje pezullie.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe123
ISBN9789994399543
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
Numri i botimeveI parë