I ri Gostia e konteshës Berta dhe tregime të tjera Shiko më të madhe

Gostia e konteshës Berta dhe tregime të tjera

Aleksander Dyma A-005532

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Zoti Libërxhepi ju rrëfen historinë e konteshës Berta dhe të gostisë së saj të përvitshme me mjaltë në çdo përvjetor të ndërtimit të kështjellës.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928311917

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Çfarë ndodh nëse thyhet tradita e përvitshme? Historinë e trishtë e dashurisë së ushtarit prej plumbi me një këmbë dhe balerinës prej letre, të cilët digjen së bashku, udhëtimin e Gishtëzës mendjemadhe dhe aventurën e saj një ditë në fluturim, si dhe historinë e mbretit të urithëve dhe vajzës së tij mund t’i lexoni në tregimet e tjera.

Aventura, peripeci dhe momente qesharake i shoqërojnë personazhet tona deri në fund.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe118
ISBN9789928311917
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë