Dosja hop hop

Grup autorësh BAO0193

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dosja HOP-HOP "Faqet argëtuese" është hartuar në bazë të programit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për ciklin parashkollor sipas fushave kurrikulare: zhvillimi gjuhësor, matematikor, shkencor, artistik, social dhe shëndetësor.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928022493

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dosja shoqërohet me një udhëzues dhe plan mësimor për mësuesit dhe prindërit, të cilët do të ndjekin gjatë një viti ecurinë e fëmijëve të moshës 3-6 vjeç. Çdo mësim ka dy faqe: - faqja e parë është ilustrim me figura, ku fëmija heton (investigon), lexon figurën, tregon, dallon, numëron, pyet, përgjigjet, vepron, zgjedh (rrugën drejtimin); - faqja e dytë është fletë pune ku fëmija kërkon, zbulon, gjen, lidh të njëjtat, dallon ndryshimet. ngjyros, vizaton, shkruan. Pra, në çdo faqe fëmija duhet të drejtohet për të mësuar njohuri të reja e për të punuar në mënyrë të pavarur.

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe128
ISBN9789928022493
Titulli origjinalAlbas
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Grupmosha3 - 6 vjeç
StatusiI ri