Piktori Shiko më të madhe

Piktori

Gianni Rodari BAO0108

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në fletët e mëdha të këtij libri të shkrimtarit italian për fëmijë Xhani Rodari, piktori i varfër, që ska asnjë lek për të blerë ngjyra, paraqitet si një siluetë e bardhë në sfondin gri.

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370088

980 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Nëse e nxitni fëmijën ta shkruajë këtë tekst në formë poezie, do ta shikoni se do të dale një vjershë me strofa dhe rimë. Libri është dizajnuar në mënyrë të tillë që fjala dhe figura të krijojnë një sfond të përbashkët për dhënien e mesazhit artistik. Pasi fëmijët ta kenë shkruar poezinë me ndihmën e të rriturve, ata mund ta mësojnë atë përmendsh. Gjithashtu, duke u nxitur nga imazhet e këtij libri, ata mund të pikturojnë vetë figurat e librit, madje dhe të tjera, me të gjitha ngjyrat që kërkonte piktori: blunë, të verdhën, të gjelbrën, kafen, të kuqen. Ashtu si dhe piktori, fëmijët do ta kuptojnë se për të arritur diçka, më parë duhet ta kërkojnë brenda vetes.

Të dhëna

Faqe28
ISBN9786082370088
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër