2 Nga se perbehen gjerat Shiko më të madhe

2 Nga se perbehen gjerat

BAO0074

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Karamelet bëhen prej sheqeri, ndërsa sheqeri bëhet prej bimëve. Trikoja jote mund të jetë bërë me leshin e deles, ndërsa shumë ura janë bërë me gurë.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108877

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Disa gjëra ne i bëjmë duke i marrë lëndët drejtpërdrejt nga natyra, disa të tjera janë të bëra prej lëndëve artificiale. Gjërat që përdorim çdo ditë janë të përbëra prej të gjitha llojeve të materialeve: dru, letër, metal, qelq, lesh, çimento, si dhe prej shumë e shumë materialeve të tjera. Por, ne gjithmonë duhet të përdorim materialin e duhur për ti bërë gjërat. A mund ta imagjinosh sikur ky libër të ishte bërë prej metali? Nuk do të ishte shumë i lehtë për tu përdorur, apo jo?

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108877
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç