6 Si levizim Shiko më të madhe

6 Si levizim

BAO0078

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përpara se bebet të mësojnë të ecin me të dyja këmbët, ato fillojnë të lëvizin këmbadorazi.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108914

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Fëmijët, të cilët e kanë të pamundur të lëvizin pa ndihmë, përdorin patericat ose lëvizin me karrige me rrota. Disa njerëz, kur plaken, përdorin shkopin, i cili i ndihmon për të ecur më lehtë - që afërsisht është si të jesh me tri këmbë. Shumë kafshë ecin me 4 këmbë, insektet ecin me 6 këmbë, merimangat me 8 këmbë. Shumë kafshë dhe insekte fluturojnë si zogjtë, p.sh., mollëkuqet dhe fluturat. Duke shfletuar faqet e këtij libri mund të zbulosh se në sa shumë mënyra lëvizin nga njëri vend në tjetrin kafshët e planetit tonë.

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108914
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç