Triumfi i Zeros Shiko më të madhe

Triumfi i Zeros

Gianni Rodari BAO0107

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mesazhi i poezisë "Triumfi i Zeros" i shkrimtarit italian për fëmijë, Xhani Rodari, lidhet jo vetëm me rëndësinë e 0-s si numër, por dhe me atë se çdo njeri, sado i parëndësishëm të duket në sipërfaqe, ka brenda vetes vlera, që mjafton tia zbulosh.

Më shumë detaje

488 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9786082370095

980 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Ky libër merr jetë nëpërmjet ilustrimeve elegante e të këndshme. Përveç mesazhit shumë domethënës për ti parë gjërat nga këndvështrime të ndryshme, fëmijët mësojnë se me fantazi dhe imagjinatë fjala mund të përkthehet në figurë.

Nëse rimat e vargjeve i nxitin fëmijët ta mësojnë këtë poezi përmendsh, ilustrimet e mrekullueshme i ftojnë ata të krijojnë vetë punime artistike duke përdorur stampa, lapsa dhe figura të prera.

Të dhëna

Faqe28
ISBN9786082370095
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër