I ri Revista Letrare vere 2022 Shiko më të madhe

Revista Letrare - Vere 2022

Grup autorësh A-008398

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Revista Letrare, verë 2022, sjell një larmi krijimesh letrare nga autorë shqiptarë, të njohur e të rinj, si dhe përkthime të nga tregimet më të mira të letërsisë botërore. Në dy intervista, Naun Shundi dhe Rita Petro tregojnë për krijimtarinë dhe jetën e tyre.

Më shumë detaje

991 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

RL Books
ISBN9782390690078

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbledhja e lëndës:

Ornela Musabelliu: Trëndafila mes qiparisave

Daniela Xhani: Iris, Pos, Eva, Rrathë, Gjasë, Mandala, Idem, Asgjë, Përgjatë

Dionis Prifti: Ndërtesa me ëndrrat tona të njëjta

Farough Farrokhzad: Rilindur, Pushtimi i kopshtit, Më vjen keq për kopshtin,Një dritare, Ato ditë, Kukulla me kurdisje

Sevdail Zejnullahu: Faji në frymën e fundit

Naun Shundi: Intervistë

Kiki Dimoula: Ngurrim ndjenjash, Njëjtë me yjet, Ujku dhe kecat

Flurans Ilia: Lufta e Tretë e Mamuthëve

Sadik Krasniqi: Porta e Luanit, Pelegrini, Jam gati

Rita Petro: Intervistë

Ervin Nezha: Fjetëm aty

Eli Kanina: E megjithatë diçka vlej, Pas javës së shiut..., Peizazh i vdekur me njerëz të gjallë, Pranvera

Luljeta Dano: Viktori shkon të marrë Elenën nuse

Zhaneta Barxhaj: Diell i gjakur, Unë e pashë Sizifin, Këpuckat, Nuk je, Gjontha, Belb, Shtojca e vetvetes, Caranët, Arkëmort pa kapak, Merri të gjitha, Në ty

Gjergji Mihallari: Detyra e burrit

Elias Fragakis: Odë për një grua që e quajnë poezi

Louise Gluck: Averno

Jake Allsop: Aksidenti

Grace Paley: Nëna

Jorge Luis Borhes: Jug

Agron Tufa: Tregimi i Horhe Luis Borhesit, "Jug": variante interpretimi

Të dhëna

Faqe144
ISBN9782390690078
Viti i Botimit2022
VendodhjaBruksel
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë