I ri Revista Medius nr. 8 Shiko më të madhe

Revista Medius nr. 8

Instituti i Komunikimit Medius A-004928

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky numër i kushtohet ideologjisë së partive: Majta apo djathtas- si orientohemi sot? Në Medius 8 do të lexoni shkrime nga Redi Shehu/ Artan Fuga/ Selami Xhepa/ Fitim Zekthi/ Armand Bora/ Brenton Kotorri/ Lulzim Hoxha/ Jozef Radi/ Fabian Zhilla/ Agim Baçi/ Ervin Hatibi/ Oltion Kadaifçiu/ Ergys Mertiri

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9770261778895

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Revista “Medius” nr. 8 vjen përpara publikut me disa pyetje dhe analiza që rrekin të shpjegojnë kufijtë e brishtë që ndajnë sot të majtën me të djathtën nga aplikimi i përditshëm jo vetëm në realitetin shqiptar.

Por, a rrezikojmë ne nga kjo zhdukje kufijsh mes së majtës dhe së djathtës?

Ky debat mbetet gjithnjë një vëzhgim i rëndësishëm, sidomos për atë ç’ka do mendojmë ne lidhur me kulturën, pronën, të drejtën, oligarkinë, e mbi të gjitha, për praninë apo jo në jetën tonë të besimit në Zot.

Në këtë rugëtim, ne mund të përfitojmë shumë nga debati i sotëm i ndeshjeve ideologjike në mbarë botën, por njëkohësisht na lipset të lexojmë edhe atë që thuret në përditshmërinë tonë që rrallherë e lexon të shkuarën.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe82
ISBN9770261778895
RedaktoriElona Baçi
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë