I ri Revista Letrare - Dimer 2021 Shiko më të madhe

Revista Letrare - Dimer 2021

Grup autorësh A-002322

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Numri i dimrit 2021 i Revistës Letrare me emrat më të mirë të letërsisë së sotme shqipe.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

RL Books
ISBN9789928324269

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në këtë numër janë përfshirë 32 autorë dhe përkthyes, shqiptarë dhe të huaj.

INTERVISTA me shkrimtarin Luan Rama dhe gazetaren Rezarta Reçi.

POEZI nga: Anna Kove, Xhevdet Bajraj, Adem Gashi, Manjola Brahaj, Charles Bukowski, Miranda Içi, Alban Bala, Andrea Zarballa, Bleona Krasniçi, Emil P. Asdurian dhe Mark Simoni.

PROZA nga Refik Halid Karay me "Stambolli", Petrit Palushi me "Qielli i verdhë", Dimitris Lyacos me "Derisa viktima të bëhet e jona", Otilia Teposu me "Katarina", Mehmet Elezi me "Anja Karenina", Arben Orhani me "Peshku i dëborës", Mehmet Akar me "Sikur të flisja unë", Régis Jauffret me "Valixhen e ke në korridor!" dhe Luljeta Dano me "Në shpellën e kreshnikëve".

PIKTURË nga mjeshtri Gjovalin Paci i kujtuar nga miqtë me "Nudo si shtojzovalle!".

PËRKTHIMET nga Besiana Zyfi, Eleana Zhako, Rielna Paja, Erih Ahmetaj, Oana Glasu dhe Fatmira Ahmetaj.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe140
ISBN9789928324269
Viti i Botimit2021
VendodhjaBruksel
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë