Tri rruge per te liqeni View larger

Tri rruge per te liqeni

Ingeborg Bachmann A-002906

New product

Përshkrim i shkurtër

Vjen për herë të parë në shqip Ingeborg Bachmann me përmbledhjen me novela. Ky është libri i fundit që Bachmann botoi në të gjallë. Ajo ishte perfaqesuese e spikatur e levizjes feministe ne Europe.

More details

505 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN9789928136657
Viti i botimit2019

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Protagonistët kryesorë të të pesë novelave të përfshira në këtë vëllim janë të gjitha gra, që po përjetojnë nje moment krize ekzistenciale në jetën e tyre.

Tema qendrore e të pesë novelave është ajo e identitetit, e kujtesës si dhe e fuqisë që ka gjuha për të ndryshuar përvojën e grave në një kohë kur vetë shoqëria austriake po përjetonte ndryshime të mëdha kulturore, në penën e një prej poeteve më të mëdha të shekullit të XX, që pati një ndikim të madh në letërsinë në gjuhën gjermane, si dhe në lëvizjen feministe.

VLERESIME

“Shkrimtarja më inteligjente dhe më e rëndësishme që ky vend ka nxjerrë gjatë këtij shekulli.”

- Thomas Bernhard

“Gjeniale”

- New York Times

“Një ndër përmbledhjet më të mëdha narrative të shekullit tonë”

- Pietro Citati

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages265
ISBN9789928136657
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1