Historia e Oliverit Shiko më të madhe

Historia e Oliverit

Erik Segal BDR093

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vazhdim i romanit të famshëm Histori dashurie. Dy vjet pas humbjes së dashurisë së jetës së tij, Oliver mendon se nuk do të dashurojë më kurrë derisa një ditë takon një grua të bukur dhe misterioze.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789992794913

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Erich Segal lindi më 16.06. 1937 në Nju Jork. Shkroi shumë drama e skenare filmash, nga këta të fundit është I njohur Yellow Submarine (Nëndetësja e verdhë). Nga romanet e tij më të famshmit janë Love Story (1969), Olivers Story (Historia e Oliverit) (1977), Man, Woman and Child (Burri, gruaja dhe fëmija) (1982).

Të dhëna

Faqe184
ISBN9789992794913
Viti i Botimit2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë