Ars poetica View larger

Ars poetica

New product

Përshkrim i shkurtër

Poezia e Fostierit është shumëplanëshe. Dashnor i së pakufishmes dhe interpretues i së pafundmes dhe shumanshmes, nisur nga bërthama e fortë shtrihet drejt plotësimit të saj, i angazhuar me anët e shumta të saj, të dhëna mes poezive të tij.        

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227454

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Poezia e Fostierit është shumëplanëshe. Dashnor i së pakufishmes dhe interpretues i së pafundmes dhe shumanshmes, nisur nga bërthama e fortë shtrihet drejt plotësimit të saj, i angazhuar me anët e shumta të saj, të dhëna mes poezive të tij, si proces i idesë, si nevojë e të shkruarit, si funksion shumë i rëndësishëm, si aplikim i natyrshëm, si gjuhë, por edhe si përjetim pa dijeninë e saj, si objekt erosi dhe admirimi, por edhe sarkazme e urrejtjeje, si kamerë zmadhuese e një pamjeje të tjetërllojtë, si energji jetësore që tejkalon vetveten, si një fuqi shpërthyese që djeg dhe vetëdigjet.

Dhe këto si cilësi të pjesshme, me mendjen të kthyer në mënyrë konstante tek tërësia e saj solide.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages48
ISBN9789928227454
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVangjel Zafirati
I ri1