Thuajse View larger

Thuajse

Ailda Mëngjesi A-005946

New product

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307576
Viti i botimit2020

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbaron së lexuari dhe, kur thuajse ke arritur në fund, kupton që edhe fundet janë gjithnjë të paplotë. Gjithçka është një Thuajse. Njerëzit, ëndrrat, qëllimet, dashuritë, jeta dhe vdekja. Relativiteti i papërballueshëm i realitetit. Ndjen që përtej faqes së fundit të librit ka hapa të tjerë, të cilët nuk shënohen në pasqyrën e lëndës. As në atë të korrigjimit të gabimeve. Paplotshmëria e rrugëtimit tonë drejt vetes nuk shënohet kurrë në guidat turistike të vizitorëve tanë. Nuk janë poezi që ulërijnë bujshëm “Erdha!”, por copëza poetike shpirti, që me ndrojtje fisnike duke ikur të pëshpërisin: “Edhe unë aty isha…” - Artan Gjyzel Hasani

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages184
ISBN9789928307576
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1