Pertej dimrit View larger

Pertej dimrit

Isabel Allende A-006111

New product

Përshkrim i shkurtër

Luçia, Evelina dhe Riçardi, tre njerëz tejet të ndryshëm nga njeri-tjetri, gjenden të përfshirë në një thriller me pasoja të paparashikueshme. Tri fate që Allende i kryqëzon për t’i dhënë jetë një romani të mahnitshëm dhe shumë aktual mbi emigrimin dhe identitetin amerikan, mundësinë e dytë dhe shpresën se, përtej dimrit, na pret gjithnjë një verë e pakthyesheme.

 

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994306244

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjatë një stuhie bore, Riçard Baumasteri, profesor universiteti, i vrazhdë dhe i mbyllur, përplas me makinën e tij atë të Evelinë Ortegës, një grua e re që ka emigruar ilegalisht nga Guatamala. Ai që duket vetëm një aksident i rëndomtë, merr një rrugë krejt tjetër, kur Evelina shkon në shtëpinë e profesorit për të kërkuar ndihmë. I përhumbur, Riçardi i drejtohet fqinjës, të cilën e njeh shumë pak, Luçie Marazit, një grua e pjekur kiliane, por që ka kaluar një jetë të ndërlikuar.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789994306244
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj
RomanSagë&Histori
I ri1