Kuptimi i jetes View larger

Kuptimi i jetes

Irvin D. Yalom A-008851

New product

Përshkrim i shkurtër

"Ne jemi krijesa në kërkim të kuptimit", kam shkruar unë, "dhe duhet të përballemi me fatkeqësinë që jemi hedhur në një univers, i cili në thelb nuk ka asnjë kuptim".

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Unë jam shkrimtar. Dhe nëna nuk mund të lexojë. E megjithatë, unë prapë kthehem tek ajo për të kërkuar kuptimin e punës së jetës sime.

E si mund ta masë ajo atë?

Nga era që mbajnë librat e mi, nga pesha që kanë?

Apo nga ilustrimi në kopertinë, nga ndjesia e lëmuar dhe e rrëshqitshme prej plastike e kopertinës?

Gjithë kërkimet sfilitëse, hopet e frymëzimit, gërmimet meraklie për të gjetur mendimin e duhur, fjalitë e ndërliksura dhe të rafinuara: këto ajo nuk i njohu kurrë.

Po kuptimi i jetës? Kuptimi i jetës sime. Librat e mbledhur pirg, që tunden mbi tryezën e nënës, i kanë përgjigjet e hollësishme për kësi pyetjesh.

Data sheet

pages304
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGriselda Zaimi
I ri1