Djemte e rruges Pal – Argeta View larger

Djemte e rruges Pal – Argeta

Ferenc Molnar A-007975

New product

Përshkrim i shkurtër

“Djemtë e rrugës Pal” është libri që mbetet përgjithmonë në zemrën e një lexuesi. Ky klasik i letërsisë botërore për fëmijë e të rinj, që mund të lexohet pa drojë edhe nga të rriturit, vazhdon të jetë pjesë e bibliotekave për breza me radhë. Ai botohet e ribotohet për të qarkulluar ndër duar lexuesish që dashurohen me personazhet kryesore dhe bëhen pjesë e bëmave të një grupi djemsh që banojnë në njërën nga rrugët e Budapestit. Cili prej tyre do të të lërë më shumë gjurmë pasi ta kesh mbyllur kapakun e librit? Një autor i mprehtë si Molnari, ka endur me mjeshtëri një histori të pakohë, e kësisoj, të pavdekshme.

470 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303646

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages190
ISBN9789928303646
RedaktoriElona Zeraliu
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElona Zeraliu
RomanSagë&Histori
I ri1