Te punosh me nxenesit me crregullime te spektrit te autizmit View larger

Te punosh me nxenesit me crregullime te spektrit te autizmit

Geranda Hoxhaj MEP0368

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky eshte nje set qe permban librin me forma dhe lojra me letra per femijet me nevoja te vecanta i cili vlen jo vetem per prinderit por edhe per mesuesit qe kane femije te tille ne klase.

More details

11097 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Të punosh me nxënësit me çrregullime të spektrit të autizmit" Nën këtë titull vjen një set mjetesh konkrete  të punës me fëmijët me vështirësi në të nxënë.

Seti përbëhet nga libri udhëzues me material teorik shumë të vlefshëm për mësues, edukatorë dhe prindër, flete pune për gjuhen shqipe dhe matematikën dhe mjete didaktike.

Qëllimi është se pavarësisht vështirësive apo sfidave, para të cilave çrregullimet në zhvillim na vendosin, ne duhet dhe mund të gjejmë mënyra për ti ndihmuar të fillojnë rrugën drejt diturisë.

Njohuritë gjuhësore dhe matematikore duhet të jenë porta e parë që këta fëmijë duhet të kalojnë, me shpresë se çrregullimet e tyre do të zbuten dhe ata mund të hedhin një hap drejt njohurive si bashkëmoshatarët e  tyre.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1