Ne ferrin e bardhe

Spiro Mehilli A-007626

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman trajton plagën e rëndë të shoqërisë shqiptare: përdorimin e drogës nga të rinjt dhe emigrimin ilegal drejt perëndimit me anë të gomoneve.  

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ASD STUDIO
ISBN9789995640873

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në roman tregohen ngjarje që kanë baza të vërteta që shoqërohen me vrasje, trafikim klandestinësh. Personazhet kryesore janë reale por konteksti është i ndërtuar në mënyrë të trilluar. Ky roman është i rrëfyer në një skemë kinematografike, i përshtatshëm për tu bërë skenar filmi. Ai sjell përmasat më të dhimbshme të shoqërisë shqiptare pas viteve ’90.

Bota shqiptare në tranzicion përmes zbehjes së humanizimit, vjedhjet, vrasjet dhe përpjekjen e individit për tu arratisur jashtë vendit me çdo kusht dhe me çdo mjet vijnë të rrëfyer thjeshtë, realisht dhe me fuqinë për të sjellë përmasat e një reale që e ka jetuar secili prej nesh.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages206
ISBN9789995640873
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë