Albanian Riviera from the Sky - album

Alket Islami AIS0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky është një album që të magjeps me imazhe nga lart të mrekullive të rivierës shqiptare, i realizuar plot mjeshtri, guxim dhe fantazi nga reporteri i ajrit, Alket Islami

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928413901

3 999 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth albumit

Një reporter i njohur nga “ajri”, aktualisht i angazhuar me shumë projekte, paraqet punën e tij më të re: Riviera Shqiptare. Fotografi ndjen admirim dhe vlerësim të madh për këtë zonë kaq inspiruese.

Në këtë mënyrë, Alket Islami është ai që ka ofruar një dimension të ri të Shqipërisë. Larg fotove standarte të pikave turistike të vendit tonë dhe më pranë natyrës, ai ofron pamje të magjishme të relievit dhe bukurive shqiptare.

Albumi është një përmbledhje prej 399 fotografish të kryera gjatë 10 vjetëve. Ai i ofron audiencës një mundësi për të shijuar Rivierën Shqiptare, nga Veriu në Jug, me vëmendje të pandarë.

Libri ofron pamje mahnitëse dhe spektakolare të konceptuar në katër kapituj , duke na sjellë një pamje ndryshe të Shqipërisë, nga Vlora në Sarandë.

Për më shumë, shih imazhet që gjenden te galeria e Bukinist dhe videon që sjell disa prej fotove më të spikatura që gjenden në këtë album.

Data sheet

pages675
ISBN9789928413901
Shtëpia botueseDiscovery Albania
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
Grupmosha e leximitover 4 years old