I ri Cmim i reduktuar! Mini biblioteka e klasikeve per lexuesit e vegjel Shiko më të madhe

Mini biblioteka e klasikeve per lexuesit e vegjel

Grup autorësh A-004243

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Librat shkojne dhe vijne, ndersa klasiket mbeten. Aq me teper per lexuesit e vegjel te cileve kemi vendosur t’ju krijojme nje “mini-biblioteke” me veprat me te mira te kesaj moshe, ne variantin origjinal, me te cilet provohet shija e vertete e letersise. Prandaj, kemi propozuar setin me librat “Zemer” te Edmondo de Amicit, “Hajdi” te Joanna Spyri, “Djemte e rruges Pal” te Ferenc Molnarit dhe “Dhembi i bardhe” i Xhek London

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare

3 600 Lekë

-10%

4 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me 4 libra permban titujt e meposhtem:

“Djemte e rruges Pal” nga Ferenc Molnar

Të pëlqejnë: Vrapimet sa të mbetesh pa frymë, miqësia e vërtetë, lojërat në rrugë? Atëherë... Ky libër është për ty! Në Budapest, në rrugën Pal, gjendet selia qendrore e një grupi djemsh. Kur Açi, kryetari i grupit kundërshtar “Këmishëkuqtë” vjedh flamurin nga një prej kështjellave të tyre, Boka, Nemeçeku dhe Çonakoshi, organizojnë një ekspeditë në kampin armik për ta marrë...

“Dhembi i bardhe” nga Xhek London

Hapësira të pamasa bore, pyje të dendur e të vetmuar: ja bota e Dhëmbit të Bardhë. Këtu, jeta për qenin-ujk, është një luftë e përhershme me urinë, duhet të vrasë që të mos e vrasin, është një betejë e pamëshirshme kundër kafshëve të të njëjtit lloj, por edhe një lojë dinake kundër keqtrajtimeve të njeriut. Dhëmbi i Bardhë duket sikur njeh vetëm urrejtjen dhe mosbesimin... apo te ai ka vend edhe për ndjenja si dashuria dhe bujaria?

“Hajdi” nga Johanna Spyri

“Zemer” nga Emdond de Amici

Dashuria për vendin tënd, impenjimi për shkollën dhe punën, sakrificat, respekti për prindërit, mësuesit dhe autoritetet: këto janë vlerat që mbron me forcë libri “Zemër” dhe të cilat i ka kaluar në breza të panumërt fëmijësh. Botuar për herë të parë në Milano më 1886, romani u përhap shumë shpejt si romani më i famshëm për fëmijë i shkruar në Itali dhe një nga më të njohurit në botë, falë përkthimeve në shumë gjuhë të huaja.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim