I ri Cmim i reduktuar! Udhëtime në mes të detit, set me 4 libra Shiko më të madhe

Udhetime ne mes te detit, set me 4 libra

Grup autorësh BOM0139

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set janë përmbledhur aventurat më të mira në det dhe në ishull, me personazhe fantastike, të cilët i bëjnë më të bukura ditët e pushimeve verore për lexuesit e vegjël

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

1 800 Lekë

-10%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth setit

1. “Përplasja e anijes Xhonatan” vëll. I nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër porosite direkt KËTU.

Romani rrëfen historinë e një njeriu misterioz të qajtur Kau – djer. Ai jeton në Magelania, një rajon në kryqëzim të rrugëve Magelan. Pasi arrin të mbijetojnë personazhi iu jep ndihmë popullsive indigjene të Malegalit.

2. Përplasja e anijes Xhonatan, vëll. II nga Zhyl Verni. Vetëm këtë libër porosite direkt KËTU.

Ky vëllim është vazhdim i historive të Kau-djer, personazhit që do të jetojë në paqe në mes të natyrës dhe popullsive indigjene në zonën e quajtur Magelan, por bujaria dhe mirësia e tij shpërndorohen nga kolonët që rrezikojnë jetën në udhëtimet e tyre në ishull. Cilat janë aventurat e Kau – Djer dhe si e vendos autoritetin e tij ai?

3. Ishulli i delfinëve blu Scott. Vetëm këtë libër porosite direkt KËTU.

Romani "Ishulli i delfinëve blu" nga autori Scott O'Dell, rrëfen për një vajzë, e cila arriti të mbijetojë në një ishull të vetmuar në oqean, pas mbytjes së anijes me të cilën udhëtonte.

4. “Njeriu amfib” nga Aleksandër Beljaev. Vetëm këtë libër porosite direkt KËTU.

Ky libër do t’iu çojë në një kohë kur bota nuk kishte arritur të zhytej në thellësitë e detit prandaj fantazia e Beljaevit që në vitin 1928 u bë realitet në ditët tona, pasi njerëzit arrijnë ti zotërojnë edhe thellësitë e deteve dhe oqeaneve përmes pajisjeve të tyre.

Por çfarë ndodh me aventurën e personazhit tonë. Teksa peshkatarët po gjuanin në Rio de la Plata në rrjetat e tyre bie një krijesë e ngjashme me atë të delfinit por që krijon dyshime. Rreth kësaj krijese eksplorojnë shumë veta, pasi dyshojnë se ka gurë të çmuar. Zgjidhjet i gjen Dr. Salvator, i cili jeton i izoluar në një qendër me mure të larta, dhe atij i vijnë në ndihmë dy indianë të rinjë....

Të dhëna

VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë