I ri Cmim i reduktuar! Aventura të dyfishta për fëmijën tuaj, set 3 libra Shiko më të madhe

Aventura te dyfishta per femijen tuaj, set 3 libra

Tea Stilton, Alki Zei, David Almondi SET0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Leximet dhe prehja në natyrë, - në plazh apo në mal, - janë dy gjetjet fantastike që rekomandon Bukinisti në këtë kohë për të vegjlit. Edhe historitë e librave që vijnë në këtë set tregojnë të tilla gjëra, të shkruara plot fantazi. Njëherësh, janë tre botimet më të fundit vijnë për fëmijët. Vendose edhe këtë set në biliotekën tënde!

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 070 Lekë

-10%

2 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti përmban këto libra:

1. “Në gjurmët e tulipanit të zi” nga Tea Stilton. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Sportive, e vrullshme dhe joshëse, Tea Stiltoni është e dërguara e posaçme e Jehonës së Brejtësit, gazetës më të famshme të drejtuar nga i vëllai, Jeronim Stiltoni. Librat e Teas rrëfejnë miqësinë dhe aventurat e një grupi prej pesë hulumtuesesh fare të reja: Tea Sisters!

2. “Çadra e purpurt” nga Alki Zei. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

Letro është një vogëlushe që i pëlqen të lexojë libra, të shkojë në teatër dhe ti ngjajë Antigonës së Sofokliut. Ajo zë miqësi me shokun e saj francez, Benuain, dhe bashkë, falë fantazisë, kanë ide, thurin plane dhe bëjnë lodra fantastike. Mes tyre është edhe çadra e purpurtë. Për të mësuar më shumë rreth saj, ju ftojmë të lexoni librin, të cilin e ka shkruar Alki Zei, shkrimtarja më e madhe greke e letërsisë për fëmijë

3. “Skellig” nga David Almondi. Vetëm këtë libër mund ta porositës direkt te linku KËTU.

I konsideruar një kryevepër, i ngjashëm me librin “Princi i vogël”, ky libër sjell historinë e Majkëllit dhe Minës, fqinjës së tij, e cila është e dhënë pas poetit Uilliam Bllejk dhe që nuk i pëlqen të ndjekë shkollën. Ata janë të pasionuar pas bukurive misterioze të jetës dhe bëjnë pyetje thelbësore për qenien njerëzore. “Skellig” është botuar në më shumë se tridhjetë gjuhë. Më 2010, David Almondi fitoi çmimin Hans Christian Andersen për kontributin disavjeçar në letërsinë për fëmijë

Të dhëna

Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë