I ri Cmim i reduktuar! Librat e festave te fundvitit per femije Shiko më të madhe

Librat e festave te fundvitit per femije

Grup autorësh A-007539

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kemi menduar edhe per femijet te moshes 3-6 vjec qe festat e fundvitit t’i bejne me te bukura permes librit dhe leximit. Jane dy libra qe sjellin per lexuesit e vegjel magjine e Krishtlindjes dhe Vitin e Ri, prandaj ne i rekomandojme tek prinderit qe ti dhurojne per femijet e tyre gjate kesaj periudhe. 

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions

1 440 Lekë

-10%

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Nata e Vitit te Ri” nga Grup Autorësh

“Nata e Vitit të Ri” është një ndër librat e serisë “Iriqi i vogël”, pa dyshim, ndër seritë më të bukura për fëmijë, si nga përmbajtja, edhe për nga ilustrimet dhe pjesët prej kadifeje të vërtetë, që gishtat e veckël nuk reshtin së prekuri dhe që ta ka ënda t’i shikosh. Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos ndiejë mirësi, dashuri dhe një ngrohtësi të atillë, që i bën edhe më të paqtë e të mos ndihen kurrë vetëm e të trishtuar.  Iriq vogëlushi mezi priste ta kalonte Vitin e Ri tok me miqtë e tij. Po kush i hengri biskotat që zbukuronin bredhin? Po kapuçi i iriqit, ku u zhduk? A u prish festa e Vitit të Ri pas këtyre ngjarjeve apo shokët e bënë atë edhe më të bukur? Zbulojeni vetë.

 

Nata e Vitit te Ri 

“Nata e Vitit të Ri” është një ndër librat e serisë “Iriqi i vogël”, pa dyshim, ndër seritë më të bukura për fëmijë, si nga përmbajtja, edhe për nga ilustrimet dhe pjesët prej kadifeje të vërtetë, që gishtat e veckël nuk reshtin së prekuri dhe që ta ka ënda t’i shikosh. Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos ndiejë mirësi, dashuri dhe një ngrohtësi të atillë, që i bën edhe më të paqtë e të mos ndihen kurrë vetëm e të trishtuar.  

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri