I ri Cmim i reduktuar! Robert Greene ne biblioteken tende Shiko më të madhe

Robert Greene ne biblioteken tende

Robert Greene SET0150

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set kemi vendosur dy nga veprat më të rëndësishme të Robert Greene, i konsideruar si Makiaveli i ditëve tona

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

3 600 Lekë

-10%

4 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

“48 ligjet e pushtetit” nga Robert Greene

“48 ligjet e pushtetit” është studimi më i mirë i pushtetit dhe udhëzues i domosdoshëm i artit bashkëkohor të përfitimit dhe të përdorimit të tij.

Ligjet e pushtetit paraqiten dhe analizohen me thjeshtësi dhe qartësi, kryesisht, nëpërmjet zbatimit të metodave ushtarake, të fitoreve dhe humbjeve; nga historianë të njohur që prej atyre të Aleksandrit të Madh, të mbretëreshës Elisabet të Anglisë, të Napoleonit, të Bismarkut, të Rotshildit, të Kisingerit, të Makiavelit, të Klausevitzit, të Sun Tzusë por dhe të Nikola Teslës, të Galileut, të Mikelanxhelos, të Don Zhuanit dhe të Kazanovës.

 

“Ligjet e natyres njerezore” nga Robert Greene

Vjen më në fund në gjuhën shqipe vepra më e rëndësishme e Robert Greene, “Ligjet e natyrës njerëzore”. I vlerësuar pa masë për bestseller-in absolut, “48 ligjet e pushtetit”, përmes këtij libri, autori shkon thellë në natyrën e qenies njerëzore dhe analizon mënyrat për të ndikuar tek njerëzit.

Të dhëna

Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë