I ri Cmim i reduktuar! Libra per prinderim te mbare - set Shiko më të madhe

Libra per prinderim te mbare - set

Adele Faber, Tim Seldin SET0122

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Prinderimi po behet gjithnje e me i veshtire, - per faktin se diferencat mes brezave po thellohen gjithnje e me shume, prandaj ata qe po prinderojne kane nevoje qe te lexojne libra ne kete fushe. Librat qe po rekomandojme me siguri qe do te japin nje vlere te shtuar per te gjithe ata qe kane femije te moshes 0-18 vjec, sepse sjellin shkollen e edukimit te Montesorit dhe studimet me te fundit ne sjelljen e femijes ne familje, prej te cileve cdo prind mund te mesoje dhe permiresoje punen e tij.

Më shumë detaje

111202 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 610 Lekë

-10%

2 900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Si te rritesh nje femije te mrekullueshem” nga Tim Seldin

Ky botim i ri përmban dëshmi neuroshkencore rreth një metode, që i ndihmon fëmijët të bëhen të pavarur, të jenë të përqendruar e kureshtarë. Eshtë më se i përditësuar, duke përfshirë çështje aktuale familjare, si dhe këshilla "me hapin e kohës" për mbarërritjen e fëmijëve në epokën digjitale. I shkruar nga Tim Seldin, President i Fondacionit Montesori dhe Kryetar i Këshillit Ndërkombëtar Montesori

 

“Si te flisni qe femijet t’ju degjojne...” nga Adele Faber

Ky është libri më i shitur i cili do t'ju mësojë teknikën që ju duhet për të qenë më të efektshëm dhe me vetëmbështetës me femijët tuaj.

I çmuar dhe lavdëruar nga prindërit e profesionistët anembanë botës, qasja realiste dhe e respektueshme e Adele Faber-it dhe Elaine Mazlish-it i bën marrëdheniet me fëmijët e të gjitha moshave më pak stresuese dhe më të kënaqshme.

Këtu, këto ekspertë që kanë fituar çmime na japin mendimet dhe sugjerimet e tyre më të fundit, mbështetur në komente të marra gjatë viteve.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë