I ri Cmim i reduktuar! Dy porta per te eksploruar universin - set Shiko më të madhe

Dy porta per te eksploruar universin - set

Neil De Grasse Tyson, Stephen & Lucy Hawking SET0127

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Seti me dy libra – jane dy porta per te kuptuar ne menyre te thjeshte dhe te thelluar universin. Si te tille, keto jane dy libra qe mund te sherbejne si nje dhurate fantastike per femijet apo te rinjte qe e pelqejne astro-fiziken. Pikerisht per kete arsye, ne e kemi pergatitur ne nje set ne oferte per nxenesit e zgjuar.

Më shumë detaje

111210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

1 980 Lekë

-10%

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Astrofizika per ata qe e kane me nxitim” nga Neil De Grasse Tyson

Falë këtij libri të vogël, ju do të përfitoni disa njohuri të ideve dhe kryesore që janë në themel të kuptimit modern të universit. Nëse do t'ia dal në qëllimin tim, ju do të ndiheni familjarë me fushën time të ekspertizës dhe mund të jeni të uritur për të mësuar më shumë.

"Të gjithë ne, në një çast të caktuar, i kemi ngritur sytë në drejtim të qiellit të natës dhe kemi pyetur: Çfarë kuptimi ka e gjithë kjo? Si funksionon? Dhe, cili është vendi im në Univers?

Nëse jeni tepër të zënë për të studiuar kozmosin përmes kurseve, librave shkollorë apo dokumentarëve, por sidoqoftë jeni në kërkim të një hyrjeje të shkurtër, por kuptimplotë, mbi këtë temë, unë jua ofroj Astrofizikën për ata që e kanë me nxitim.

 

“Gjergji & Ana dhe celesi i fshehte i gjithesise” nga Stephen & Lucy Hawking

Të dhëna

Viti i Botimit2021 - 2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Baçi, Ilir Pustina