I ri Cmim i reduktuar! Gra qe frymezojne boten – set Shiko më të madhe

Gra qe frymezojne boten – set

Marie Benedict, Mia Kankinamki SET0141

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi sjelle dy libra qe kane ne fokus gruan dhe modelet e suksesshme ne histori. Mia Kankimaki ka perzgjedhur zonjat me te vecanta ne disa kontintene, ndersa Marie Benedict ka gjurmuar dhe na ka rrefyer deri ne detaje historine e Hejdi Lamarit, bukuroshes qe me mendjen e saj ndryshoi boten.

Më shumë detaje

111210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Grate per te cilat mendoj gjate nates” nga Mia Kankimaki

Në librin Gratë për të cilat mendoj gjatë natës, Mia Kankimaki ndërthur shkrimet e udhëtimit, me kujtimet dhe biografinë. Ajo na rrëfen udhëtimet e saj magjepsëse në Japoni, Kenia dhe Itali, teksa përpiqet të gjejë pika takimi me rrugëtimin e dhjetë femrave frymëzuese të së shkuarës.

“E vetmja grua ne dhome” nga Marie Benedict

Një roman për një grua të jashtëzakonshme, arritjet e së cilës mbeten në hije. Një libër i fuqishëm i bazuar në historinë e vertetë dhe të jashtëzakonshme të aktores magjepsëse dhe shkencëtares Hejdi Lamar, e cila shpiku kodin e parë radiofonik që mundësoi krijimin e ëi-fi. "Gruaja e vetme ne dhome eshtë një nga romanet qe lartëson rolin e grave në shkencë, te cilat shpesh historia i ka anashkaluar.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManiela Sota, Ilir Pustina