I ri Cmim i reduktuar! Libra per nje jete te shendeteshme – set Shiko më të madhe

Libra per nje jete te shendeteshme – set

David A. Sinclair, Jason Fung SET0110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set jane mbledhur jo thjeshte dy libra por prurjet me te fundit nga shkenca te cilat na vijne ne ndihme per te pasur jetegjatesi dhe per te luftuar obezitetin, si nje nga semundjet me vrastare te epokes tone. Librat “Jetegjatesia” dhe “Kodi i obezitetit” vijne se bashku per ata qe e duan jeten....

Më shumë detaje

11210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart

2 700 Lekë

-10%

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Jetegjatesia” nga David A. Sinclair

Libri “Jetëgjatësia”, i shkuar nga profesori i gjenetikës në Shkollën Mjekësore të Harvardit do ta ndryshojë përgjithmonë mendësinë tonë mbi procesin e plakjes, dhe se çfarë mund të bëjmë për ta shmangur atë. Njëkohësisht, ky botim është një udhërrëfyes si t’i marrim frenat e shëndetit tonë në duar e na njeh me një qasje të re e të guximshme drejt të ardhmes së njerëzimit.

 

“Kodi i obezitetit – zbulimi i sekreteve te humbjes ne peshe” nga Jason Fung

Gjithçka tek e cila keni besuar për rënien në peshë është e gabuar. Shtimi në peshë dhe obeziteti tek të gjithë ne kontrollohen nga hormonet dhe vetëm duke kuptuar efektet e insulinës dhe rezistencën ndaj insulinës mund të arrijmë humbjen e qëndrueshme në peshë. Pse insulina është çelësi për të kontrolluar peshën e trupit

Në këtë libër provokues dhe të formuluar thjesht-e-qartë, dr. Jason Fung-u paraqet një teori origjinale dhe të fuqishme për obezitetin, duke na dhënë njohuri për ushqyerjen e duhur. Përveç pesë hapave bazë, ai paraqet shprehi për të përmirësuar në mënyrë afatgjatë shëndetin tuaj, si dhe për të mbajtur nën kontroll nivelet e insulinës.

 Dr. Fung-u shpjegon se si të agjëroni me ndërprerje, për të thyer ciklin e rezistencës ndaj insulinës dhe të arrini një peshë normale në mënyrë të qëndrueshme.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë