Madheria e saj Shiko më të madhe

Madheria e saj

Danielle Steel BUE080

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Princesha Kristiana, më e lumtur e veshur thjesht me xhinse dhe t-shirt sesa me veshjet formale të familjes mbretërore.

Më shumë detaje

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Princesha Kristina është një vajzë e re e ditëve të sotme: ka lindur në Evropë, është arsimuar në Amerikë, ndihet shumë e përgjegjshme për moshën që ka. I ati, princi sundimtar i një vendi evropian, që e merr seriozisht çështjen e gjakut mbretëror, ka thurur plane të hekurta për jetën e vajzës, një barrë që Kristinës i duket e padurueshme.

Pas katër viteve të kaluara në Berkli, jeta në pallatin e të atit nuk e shkëput dot Kristianën nga ata që ndodhin jashtë principatës – vuajtjet e fëmijëve, shkatërrimet e terrorizmit dhe sëmundjet. E vendosur për të sjellë ndryshime në botë, ajo e bindi të atin që të punojë si vullnetare e Kryqit të Kuq në Afrikën Lindore, ku nis për të një udhëtim zbulimesh, ndryshimi dhe zgjimi.

Kristina përfshihet në jetën e pluhurosur, por aktive, të një kampi ndërkombëtar ndihme.

Të dhëna

Faqe275
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTaulant Hatia