Cmim i reduktuar! Fitimtarët Shiko më të madhe

Fitimtaret

Danielle Steel BUE477

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani “Fitimtarët” e Danielle Steel është një tjetër kulm artistik në veprën e saj. Ajo sjell në mënyrë të fuqishme historinë e një skiatoreve që mbetet e paralizuar dhe bashkë me të atin i kapërcejnë të gjitha fatkeqësitë dhe shndërrohen në burim frymëzimi edhe për të tjerët në mënyrën sesi duhet sfiduar jeta

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

960 Lekë

-20%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

RRETH LIBRIT

Teksa një aksident i tmerrshëm e lë skiatoren 17-vjeçare Lily Thomas të paralizuar para konkurrimit, ajo duhet të përballet me faktin se nuk do të bëjë të mundur jo vetëm garën por edhe faktin se do të qëndrojë në karroçë gjithë pjesën tjetër të jetës duke mos përmbushur dot ëndrrën e saj për të fituar medaljen e artë në lojërat olimpike. Ndërsa babai i saj i pasur i cili është përkujdesur për Lily që kur i vdiq e ëma, shkatërrohet teksa shikon fëmijën e tij të vetëm që po i humbet të gjitha. Pikërisht në këtë moment kur duket se të gjitha shpresat kanë humbur, Lilyt takon Teddy, një djalosh i cili është më i gjymtuar sesa ajo, por që është i vendosur dhe me këmbëgulje për të jetuar një jetë të pasur. Danielle Steel arrin maksimumin e saj në këtë histori të fuqishme të një babai dhe vajzës së saj që triumfojnë së bashku në mënyrë të paimagjinueshme mbi tragjedinë, duke krijuar një jetë të re për veten e tyre dhe duke përcjellë shpresa për të tjerët gjatë udhëtimit të tyre.

Të dhëna

Faqe358
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMotivim&Vetëdije